منوی سایت
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 16793
بازديدکنندگان امروز: 871
کل بازديدکنندگان: 6118189
بازديدکنندگان آنلاين: 3
زمان بارگزاري صفحه: 0.5148 ثانيه
ضوابط و شرایط ناسیس داوخانه
ضوابط وشرایط تاسیس داروخانه
]
ماده 1) با در نظر گرفتن حد نصاب جمعیت (طبق ماده 11 آیین نامه) هر شخص واجد شرایط می تواند در صورت کسب حد نصاب امتیاز به شرح زیر و تایید صلاحیت از سوی کمسیون قانونی امور داروخانه ها طبق ضوابط اقدام به تاسیس داروخانه نماید:
برای شهر تهران 2750 امتیاز
برای شهرهای 000/000/1 نفر و بیشتر 2700 امتیاز
برای شهرهای با جمعیت 500 هزار الی یک میلیون نفر 2600 امتیاز
برای شهرهای با جمعیت 300 الی 500 هزار نفر 2500 امتیاز
برای شهرهای با جمعیت 100 الی 300 هزار نفر 2300 امتیاز
برای شهرهای با جمعیت 50 الی 100 هزار نفر 2100 امتیاز
برای شهرهای با جمعیت 20 الی 50 هزارنفر 1700 امتیاز
برای شهرها و روستاهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر 1600 امتیاز

تبصره : در صورت نیاز به تاسیس داروخانه در هر شهر یا روستا به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی مربوطه و عدم وجود متقاضی واجد حد نصاب امتیاز، دانشگاه علوم پزشکی می تواند با استعلام از طریق یکی از جراید کثیر الانتشار و دادن مهلت یکماهه از بین متقاضیان ؛ فرد دارای بیشترین امتیاز را جهت اخذ مجوز به کمیسیون قانونی امور داروخانه ها معرفی نماید. حداقل امتیاز فرد معرفی شده 1600 می باشد.

ماده 2) شرایط کسب امتیاز
1-امتیاز مدرک تحصیلی
با مدرک دیپلم 500 امتیاز
با مدرک دانشگاهی در رشته های غیر علوم پزشکی 600 امتیاز
با مدرک کاردانی و کارشناسی در رشته های علوم پزشکی 800 امتیاز
با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های علوم پزشکی 1000 امتیاز
با مدرک کارشناسی داروسازی 1600 امتیاز
با مدرک کارشناسی ارشد داروسازی 1750 امتیاز
با مدرک دکترای عمومی داروسازی 2000 امتیاز
با مدرک دکترای تخصصی داروسازی (با پایه داروسازی) 2200 امتیاز
2-سابقه دار بودن متقاضی از تاریخ فارغ التحصیلی به ازای هر سال 10 امتیاز (حداکثر 200 امتیاز)
3-کسب امتیاز سوابق اشتغال جهت تاسیس داروخانه بر اساس جدول امتیاز مطب مصوب هیات دولت و ارائه مدارک ذیل میسر می باشد:
ارائه مدارک ذیل میسر است:
3-1- گواهی اشتغال به مسئولیت فنی داروخانه یا قائم مقامی با تایید دانشگاه علوم پزشکی 100% امتیاز مربوطه
3-2- اشتغال با مدرک داروسازی درحرف مرتبط در مراکز دولتی و غیر دولتی با ارائه مدرک و تایید دانشگاه علوم پزشکی 100% امتیاز مربوطه
3-3- گواهی خدمت طرح الزام و پیام آوران بهداشت و طرح تامین نیروی انسانی داروسازان از محل اعزام و تاییدیه دانشگاه علوم پزشکی یا گواهی پایان طرح، 100% امتیاز مربوطه
3-4- ارائه گواهی از اداره نظام وظیفه عمومی یا کارت پایان خدمت جهت داروسازانی که پس از فارغ التحصیلی دوره خدمت ضرورت را طی کرده اند 100% امتیاز مربوطه ( در صورت عدم ارائه گواهی نظام وظیفه و به دلیل روشن نبودن محل خدمت، سابقه خدمت سربازی با توجه به کارت پایان خدمت به ازای هر سال 30 امتیازمحاسبه می گردد)
3-5- امتیاز اشتغال متقاضی دارای مدرک غیر داروسازی (موضوع بند 1 ماده 2) پس از ارائه گواهی از داروخانه محل اشتغال و شعبه سازمان تامین اجتماعی محل و تایید دانشگاه علوم پزشکی مربوطه به میزان 40% امتیاز مطب برای آن محل قابل احتساب خواهد بود.

تبصره 1: جهت احتساب امتیاز اشتغال، امتیاز محل اشتغال در زمان خدمت متقاضی ملاک می باشد.
تبصره 2: درصورت اشتغال همزمان متقاضی تنها یکی از آنها که فرد امتیاز بیشتری کسب نموده، قابل احتساب خواهد بود.
تبصره 3: در صورت محاسبه امتیاز آخرین مدرک تحصیلی متقاضی، سابقه اشتغال وی در فاصله زمانی دوره تحصیلی قبلی قابل احتساب نمی باشد
4-بومی بودن متقاضی
ملاک بومی بودن تولد یا پنج سال سابقه کار در داروخانه در استان یا شهرستان مورد تقاضا یا پنج سال تحصیل همان استان یا شهرستان می باشد که برای بومی بودن در استان 50 امتیاز و در شهرستان 50 امتیاز (مجموعاً 100 امتیاز) محاسبه می گردد.
5-امتیاز ویژه ایثارگران
5-1- رزمندگان با تایید نیروی مقاومت بسیج مرکز، نیروهای نظامی با گواهی از ستاد مشترک نیروی مربوطه و جهاد گران با تایید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر حضور داوطلبانه در جبهه به ازای هر ماه 10 امتیاز (امتیاز خدمت کمتر از یک ماه محاسبه تعیین می گردد)

تبصره : امتیاز مربوط به حضور داوطلبانه در جبهه از تاریخ 31/6/59 لغایت 31/6/67 قابل محاسبه است، به جز داوطلبانی که در گروه تفحص شهدای انقلاب اسلامی در مناطق عملیاتی عضویت دارند.
5-2- جانبازان با تایید درصد جانبازی از سوی بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی مرکز تا 25% جانبازی 50 امتیاز و به ازای افزایش هر 5% جانبازی 30 امتیاز اضافه می گردد.
تبصره : جانباز داروساز 70% و بالاتر به شرط بومی بودن خارج از نوبت و با تایید کمیسیون قانونی، اجازه تاسیس داروخانه را خواهد داشت.
5-3- آزادگان با تایید ستاد رسیدگی به امور آزادگان به ازای هر ماه اسارت 10 امتیاز
تبصره : آزاده داروساز با 8 سال و بیشتر سابقه اسارت در صورت بومی بودن، خارج از نوبت و با تایید کمیسیون قانونی، اجازه تاسیس داروخانه را خواهد داشت.
5-4- خانواده شهدا
فرزند شهید 300 امتیاز
همسر و پدر و مادر شهید 200 امتیاز
برادر و خواهر شهید 50 امتیاز و در صورت تک برادر و تک خواهر بودن 100 امتیاز

تبصره : امتیازات ویژه ایثارگری حداکثر تا 300 امتیاز و منحصراً برای یکبار تاسیس داروخانه در کل کشور خواهد شد. ولی استفاده از امتیاز مذکور در ابطال و تاسیس همزمان در همان محل بلامانع است.
6-سابقه اشتغال متقاضی جهت تاسیس مجدد داروخانه در صورتیکه قبلاًٌ با اولویت بندی و تایید کمسیون قانونی مجوز تاسیس داروخانه ای را اخذ نموده و با تقاضای وی پروانه داروخانه باطل و همزمان مجوز تاسیس به نام فرد واجد شرایط دیگری در همان محل صادر شده باشد، علاوه بر 400 امتیاز منفی از تاریخ ابطال مجوز داروخانه محاسبه می گردد.
6-1- برای سابقه درخواست متقاضی به ازای هر سال 10 امتیاز در نظر گرفته شود.
ماده 3- شرایط ثبت نام متقاضی تاسیس داروخانه
1-داشتن حداقل امتیاز محل با تایید دانشگاه علوم پزشکی مربوطه
2-دارا نبودن مجوز یا پروانه تاسیس یکی از مراکز یا موسسات پزشکی
تبصره : متقاضیان دارو سازی که در مناقطه سه پنجم و سه و نیم پنجم اقدام به تاسیس داروخانه با اولویت بندی نموده اند می توانند بدون ابطال داروخانه خود متقاضی تاسیس داروخانه در محل دیگر (در صورت کسب حد نصاب امتیاز آن) باشند.
3-هر فرد می تواند در 3 منطقه مختلف (شهر یا روستای تابعه هر دانشگاه ) متقاضی تاسیس داروخانه باشد.
4-در صورت وجود چند متقاضی واجد شرایط جهت تاسیس داروخانه در یک منطقه ، اولويت تاسیس با فردی است که در زمان استعلام دانشگاه امتیاز بیشتری کسب نموده است.
ماده 4) چنانچه موسس ( با تاسیس اولیه یا تاسیس همزمان در محل خرید داروخانه ای که مجوز آن ابطال گردیده) به هر دلیل نتواند به فعالیت خود ادامه دهد، می تواند تقاضای ابطال پروانه تاسیس نموده و همزمان داروساز واجد شرایطی را که دارای حداقل 90% امتیازات مندرج در ماده 1 می باشد جهت بررسی صلاحت بعنوان موسس در محل داروخانه مورد نظر معرفی نماید.

ماده 5) سایر موارد :
1-تقاضای تاسیس داروخانه به صورت کتبی از طرف متقاضی با تکمیل فرم مخصوص ثبت نام (ضمیمه 1) با ثبت رسمی در دبیرخانه دانشگاه علوم پزشکی محل مورد درخواست صورت می گیرد و رسید زیر برگ درخواست پس از تکمیل تحویل متقاضی می گردد.
متقاضی با تکمیل فرم مخصوص ثبت نام و پس از بررسی مدارک مربوطه توسط دانشگاه و واجد شرایط بودن طبق مقررات جاری به درخواست وی در دبیرخانه دانشگاه محل مورد درخواست رسما ثبت و رسید به متقاضی دهد.
2-با توجه به اعلام نیاز محل به تاسیس داروخانه توسط دانشگاه برای تنظیم لیست اولویت بندی متقاضیان دانشگاه مکلف است با متقاضیان محل مورد نظر که تا تاریخ استعلام درخواست کتبی خود را رسماً به ثبت رسانده اند به آدرس مندرج در تقاضا نامه از طریق پست سفارشی برای تکمیل مدارک لازم مکاتبه نماید.
تبصره : در این فراخوانی متقاضیان مدارک مربوط به سوابق اشتغال فرد از زمان ثبت درخواست تا تاریخ استعلام حداکثر تا یکماه بعد از وصول نامه دانشگاه ارائه می نماید.
3-چنانچه متقاضی حائز اولویت حداکثر تا ده روز پس از وصول استعلام دانشگاه جهت تاسیس داروخانه نسبت به ارائه مدارک خواسته اقدام ننماید نوبت وی بر اساس ضوابط به فرد واجد شرایط بعدی داده می شود و تقاضای نامبرده برای آن محل محفوظ خواهد ماند.
4-در صورتیکه متقاضی در نوبت در خصوص تقاضاهای مطرح شده در بیش از یک مورد حائز اولویت گردد، دانشگاه موظف است مراتب را به وی اعلام تا حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از وصول نامه دانشگاه یک مورد توسط متقاضی انتخاب و به صورت مکتوب اعلام گردد. بدیهی است عدم اعلام توسط متقاضی به منزله انصراف تلقی می گردد.
5-در صورت دریافت مجوز تاسیس داروخانه در یک محل، تقاضاهای دیگر متقاضی (به جز تبصره بند 2 ماده 3 همین ضابطه) در سراسر کشور بی اثر می گردد.
6-انتقال محل داروخانه از روستایی که به شرح ملحق می گردد ( با توجه به مصوب وزارت کشور) به داخل همان شهر منوط به کسب حد نصاب امتیاز لازم برای شهر مورد نظر توسط موسس داروخانه ( با توجه به ماده یک همین ضابطه) خواهد بود.

ماده 6) اشراف موسس:
محل سکونت موسس داروخانه باید در همان شهر محل تاسیس داروخانه یا حداکثر در فاصله یکصد کیلومتری محل تاسیس داروخانه بوده بطوریکه اشراف بر داروخانه امکان پذیر باشد بدیهی است در مورد موسسین داروخانه های دیگری که به دلیل مشکلات امکان حضور در داروخانه را ندارند باید مدارک و مستندات لازم را جهت طرح در کمسیون ماده بیست دانشگاه ارائه دهند در صورت تایید کمیسیون فعاليت داروخانه با رعایت سایر مقررات برای مدت 6 ماه و تمدید آن برای یک دوره شش ماهه بلامانع می باشد.
پس از تایید صلاحیت متقاضی تاسیس داروخانه از سوی کمسیون قانونی ماده 2، مدارک زیر جهت افتتاح و بهره برداری از داروخانه ارائه می گردد:
1-گزارش کارشناسی بازدید از محل داروخانه (ضمیمه 4)
دانشگاه موظف است پس از دریافت تقاضا از سوی متقاضی در اسرع وقت (حداکثر ظرف مدت 7 روز) از محل بازدید و مراتب تایید یا مخالفت خود را کتبا به متقاضی اعلام نماید (با تکمیل ضمیمه 5)
2-چنانچه داروخانه در مجتمع های مسکونی تاسیس می گردد رضایت نامه مالکین یا هیات مدیره مجتمع مسکونی ضروری است.
3-مدارک مسئول فنی معرفی شده با توجه به بند(ه) همین ضابطه
دانشگاه علوم پزشکی موظف است پس از تایید مراتب از سوی کمیسیون قانونی و ابلاغ مجوز تاسیس داروخانه با اخذ مدارک زیر نسبت به صدور پروانه تاسیس داروخانه (ضمیمه 7) اقدام و صرفا رونوشت پروانه صادره را جهت ضبط در پرونده به اداره کل نظارت بر امور دارو و موارد مخدر ارسال نماید:
1-دو قطعه عکس 4*3
2-فیش بانکی به مبلغ و شماره حساب اعلام شده
توجه : در متن پروانه تاسیس باید نام و نام خانوادگی مسئول فنی برای ساعات فعالیت داروخانه قید شود و در صورت تغییر مسئول فنی نسبت به اصلاح پروانه تاسیس اقدام گردد.
دانشگاه علوم پزشکی موظف است مدارک زیر را از متقاضی دریافت و نسبت به صدور پروانه مسئول فنی (ضمیمه 8) جهت داروخانه مورد نظر و ارسال رونوشت آن به اداره کل نظارت بر امور دارو و موارد مخدر اقدام نماید.

1-استعفای مسئول فنی قبلی داروخانه مورد نظر
2-برگ تشخیص صلاحیت مسئولیت فنی (ضمیمه 9) در صورتی که مسئول فنی معرفی شده قبلا تایید صلاحیت شده باشد نیازی به طرح مجدد موضوع در کمسیون قانونی نیست.
3-معرفی نامه از سوی موسس و پذیرش مسئول فنی با ذکر تاریخ و ساعات پذیرش مسئول فنی (ضمیمه 6) تصویر پروانه مسئولیت فنی قبلی وی (در صورت وجود)
4-قرارداد خرید خدمتی بر اساس قانون کار ممهور به مهر انجمن داروسازان (عضویت در انجمن مذکور شرط لازم برای تایید قرارداد نمی باشد)
5-دو قطعه عکس 4*3
6-تصویر صفحه اول شناسنامه متقاضی و در صورت وجود توضیحات تصویر صفحه آخر
7-فیش بانکی به مبلغ و شماره حساب اعلام شده
8-چنانچه مسئول فنی متقاضی پذیرش مسئولیت فنی در شهرهای تهران اصفهان مشهد و تبریز و شیراز باشد ارائه تصویر پروانه دائم داروسازی الزامی است.
همچنین ضروری است دانشگاه علوم پزشکی پس از اخذ استعفای مسئول فنی قبلی نسبت به ابطال پروانه مسئول فنی قبلی داروخانه مورد نظر اقدام نماید.
1-تصویر پروانه تاسیس داروخانه
2- درخواست رسمی ابطال مجوز و پروانه تاسیس داروخانه توسط موسس داروخانه و درخواست متقاضی جدید تاسیس (ضمیمه 10)
3- تصویر صفحه اول شناسنامه متقاضی تاسیس داروخانه و در صورت داشتن توضیحات تصویر صفحه آخر
4- تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت وظیفه متقاضی
5- تصویر مدرک تحصیلی متقاضی
6- فرم تایید شده کسب امتیاز لازم محل توسط متقاضی (ضمیمه 1) و مدارک مربوطه
7- معرفی نامه مسئول فنی (ضمیمه 6)
پس از تایید کمیسیون قانونی، دانشگاه می بایست ضمن معرفی موسس جدید به شرکتهای توزیع دارو نسبت به ابطال پروانه های موسس قبلی و صدور پروانه تاسیس و مسئول فنی جدید طبق بندهای د و ه اقدام و رونوشت پروانه های صادره را به اداره کل نظارت بر امور دارو و موارد مخدر ارسال دارد.
لازم به ذکر است تا زمان صدور رای کمیسیون قانونی ماده 20 مبنی بر موافقت با موضوع اشراف موسس قبلی بر امور جاری داروحانه الزامی است و پذیرش مسئولیت فنی در داروخانه های دیگر توسط مشارالیه مجاز نمی باشد.
- تقاضای کتبی موسس
- گزارش کارشناسی بازدید از محل معرفی شد (ضمیمه 4)

پس از تایید محل (با رعایت مواد 9 و 18 آیین نامه و مقررات مربوطه) و اعلام آمادگی موسس جهت بهره برداری از محل جدید دانشگاه می بایست ضمن معرفی داروخانه به شرکتهای توزیع دارو نسبت به ابطال پروانه های قبلی و صدور پروانه تاسیس و مسئول فنی جدید طبق بندهای(د) و (ه) اقدام نموده و ضمن ارسال رونوشت پروانه های صادره موضوع را به اطلاع اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر برساند.
1- تقاضای کتبی موسس داروخانه
2- اظهار نظر صریح معاون / مدیر غذا و داروی دانشگاه در خصوص موضوع
3- اعلام وضعیت مسئولیت فنی ساعات جدید فعالیت داروخانه و در صورت لزوم مدارک مسئول فنی جدید مطابق بند (ه)
4- در صورت تقاضای تبدیل وضعیت فعالیت داروخانه از روزانه به شبانه روزی گزارش کارشناسی بازدید از محل داروخانه (ضمیمه 4) الزامی است.

تبصره: داروخانه شبانه روزی موجود بنا به درخواست شخص موسس می تواند بعد از 5 سال فعالیت مستمر به روزانه تبدیل گردد، پس از تایید مراتب از سوی کمیسیون قانونی ماده 20 دانشگاه علوم پزشکی موظف است نسبت به ابطال پروانه های تاسیس و مسئول فنی قبلی داروخانه اقدام و پروانه های جدید را طبق بندهای (د) و (ه) صادر نموده و ضمن ارسال رونوشت پروانه های صادره موضوع را به اطلاع اداره کل دارو برساند
موسس داروخانه ای که قصد ابطال مجوز و پروانه داروخانه خود را دارد لازم است قبل از تعطیل نمودن داروخانه تقاضای کتبی و صریح و بدون شرط خود را دانشگاه ابطال و نتیجه بدون نیاز به ارسال پروانه های مذکور به اداره کل دارو و مواد مخدر اعلام می گردد.
تبصره: در صورت ابطال تک داروخانه محل می بایست اقدامات لازم جهت رفع نیاز دارویی منطقه توسط دانشگاه به عمل آید.
با توجه به آیین نامه داروخانه ها؛ داروخانه داخلی بیمارستان بدون در نظر گرفتن جمعیت و اولویت تقاضا با ارایه مدارک ذیل تاسیس خواهد شد:

1-تصویر پروانه تاسیس بیمارستان یا مجوز فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی مربوطه
2-گزارش کارشناسی بازدید از محل داروخانه (ضمیمه 11)
3-مدارک مسئول فنی داروخانه شامل: معرفی نامه از سوی رئیس بیمارستان و پذیرش مسئول فنی داروخانه (ضمیمه 6) مندرجات بند (ه) همین ضابطه.

تبصره: در صورتی که مسئول فنی معرفی شده قبلا تایید صلاحیت شده باشد نیازی به طرح مجدد موضوع در کمسیون قانونی نیست.
دانشگاه علوم پزشکی موظف است همزمان با بهره برداری از داروخانه نسبت به صدور پروانه تاسیس و مسئول فنی داروخانه با توجه به بندهای د و ه همین ضابطه
جهت بررسی درخواست تاسیس داروخانه داخلی درمانگاهی در کمسیون قانونی مدارک ذیل لازم است:
1-تصویر پروانه تاسیس درمانگاه یا پلی کلینیک
2-آخرین آمار جمعیت محل مورد تقاضا (شهر یا روستا)
3-اعلام تعداد متقاضیان واجد شرایط تاسیس داروخانه در شهر/ روستا مورد درخواست
4-نام و فاصله نزدیکترین داروخانه تا درمانگاه مورد نظر
5-نظر کمیسیون قانونی دانشگاه در خصوص موضوع

بدیهی است پس از تایید مراتب توسط کمسیون قانونی مرکز ، فرمهای ضمیمه شماره 4 و 6 ضوابط مربوطه تکمیل و اقدام لازم جهت صدور پروانه تاسیس و مسئول فنی به عمل آید.

ل- مدارک لازم جهت افتتاح و بهره داری از داروخانه داخلی درمانگاه و پلی کلینیک:
پس از صدور مجوز تاسیس داروخانه داخلی درمانگاه یا پلی کلینیک معرفی نامه از سوی رئیس درمانگاه یا پلی کلینیک و پذیرش آن توسط مسئول فنی داروخانه (ضمیمه 6) اخذ می گردد.
دانشگاه علوم پزشکی موظف است همزمان با بررسی مدارک نسبت به برقراری سهمیه دارویی اقدام و تمهیدات لازم را جهت صدور پروانه تاسیس و مسئول فنی داروخانه به عمل آورد.

 

دانشگاه با توجه به موارد زیر نسبت به بازرسی از داروخانه ها اقدام می نماید:

1-گروه کارشناسی اعزامی 2 نفر بوده (حداقل یک نفر از آنها داروساز باشد) و از حسن سلوک لازم برخوردار باشند.
2-مشهودات بازرسین در 2 برگ صورت مجلس (ضمیمه 12) تنظیم و یک برگ آن جهت اطلاع و رفع نارسایی های احتمالی در قبال اخذ رسید به مسئول فنی یا موسس داروخانه تحویل می گردد.

 

در صورت فوت موسس یا یکی از موسسین داروخانه لازم است دانشگاه علوم پزشکی مربوطه به موضوع تبصره 4 ماده 3 اصلاحی قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی را به وراث قانونی متوفی جهت ارائه مدارک زیر اعلام نماید:
1-مدارک فنی واجد شرایط طبق ضوابط
2-وکالت نامه رسمی مبنی بر معرفی وکیل جهت انجام کلیه امور مربوط به داروخانه
3-قیم نامه صغار (در صورتی که موسس متوفی دارای فرزند صغیر باشد)
4-دادخواست حصر وراثت
و در صورت معرفی فرد واجد شرایط جهت صدور پروانه تاسیس داروخانه بنام وی علاوه بر مدارک لازم طبق بند و مدارک زیر توسط وراث جهت بررسی موضوع در کمیسیون قانونی ارائه می شود.
1- درخواست وراث یا وکیل قانونی آنها در مورد ابطال مجوز تاسیس داروخانه و معرفی فرد واجد شرایط صدور پروانه تاسیس (مطابق ضمیمه 10)
2- گواهی انحصار وراثت
3- اجازه نامه دادستانی بنام قیم صغار در خصوص موضوع
تبصره: در صورتی که موسس داروخانه بیش از یک نفر باشد و یکی از موسسین فوت نماید ادامه فعالیت داروخانه پس از اتمام مهلت قانونی توسط سایر موسسین با تراضی وراث متوفی، منوط به ارائه مدارک فوق و رضایت نامه سایر موسسین و تایید موضوع توسط کمسیون قانونی خواهد بود.

توضیحات:
با توجه به تفویض اختیار کمیسیون قانونی مرکز به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی در مورد تاسيس و انتقال سرمايه داروخانه مقتضي است:
1-سوابق قبلي داروخانه توسط متقاضي بررسي و جهت تاييد استعلام از دانشگاه مربوطه اقدام بعمل آید پاسخ استعلام باید گویای تاریخ دقیق موافقت کمیسیون قانوني باصدور مجوز تاسیس و انتقال سرمایه یا ابطال مجوز آن باشد.
2- در صورت نیاز به تاسیس داروخانه با توجه به تبصره 2 آیین نامه ماده 11 (بیشتر از نصاب جمعیتی) ذکر محل تاسیس داروخانه در آن شهر شهرک منطقه و محله و غیره و ... با توجه به اعلام نیاز قبلی آن دانشگاه و اعلام موضوع به متقاضی الزامی است مدت زمان فعالیت داروخانه مذکور در آن محل به تشخیص کمیسیون قانونی دانشگاه باشد.
3- جهت رسیدگی به درخواست متقاضی تاسیس داروخانه طبق جدول نوبت بندی با رعایت نوبت و ترتیب در رسیدگی به درخواستها توسط کمسیون قانونی دانشگاه ضروری است مگر در صورت انصراف کتبی متقاضی قبلی یا عدم تکمیل مدارک لازم توسط متقاضی در مهلت مقرر اعلام شده دانشگاه با توجه به نامه استعلام
4- سایر موارد مربوط به فعالیت داروخانه دارای مجوز با رعایت آیین نامه و ضوابط جاری مانند تمدید مهلت تاسیس داروخانه و تمدید تعطیلی داروخانه (با توجه به درخواست موسس) توسط کمیسیون قانونی دانشگاه قابل بررسی خواهد بود.