منوی سایت
لینکهای مهم
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 1555
بازديدکنندگان امروز: 397
کل بازديدکنندگان: 5666591
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.4680 ثانيه
جراحی لاپاراسکوپی با نمایشگر سه بعدی

 

جراحی لاپاراسکوپی با نمایشگر سه بعدی

 • مفاهیم
  Head Mounted Monitor که از ترکیب سه کلمه Head به معنی سر Mounted به معنی نصب شده و Monitor به معنی نمایش گر تشکیل شده و در کل به معنی نمایشگر نصب شده بر روی سر است.

  فیزیولوژی

  bmecenter912.jpg088.jpg0099.jpg000055

   

 •  

  جراحی لاپاراسکوپی، جایگزینی کمتر تهاجمی برای فرایندهای سنتیتر است که اغلب شامل شکافتن بدن بیمار با یک برش بزرگ است. جراحی سنتی نه تنها امکان عمل را فراهم کرده، بلکه امکان دیدن آنچه حین آن رخ میدهد، را برای جراح فراهم میکند. اما مشکل اینجااست که ایجاد برش با طول یک فوت، واقعه ای تروماتیک است که بدن بیمار باید با آن کنار بیاید. در مقایسه، جراحی لاپاراسکوپی فقط برشهای کوچک را میطلبد که از خلال آنها پروبهای طولانی، کاترها و آندوسکوپها جاسازی میشوند.
  این رویکرد نه تنها کمتر تهاجمی است، بلکه عفونت کمتر، استرس کمتر به بیمار و ترمیم سریعتر برشها را به دنبال دارد. به طور مثال، حذف کیسه صفرا که زمانی نیازمند برشی بزرگ و حضور طولانی بیمار در بیمارستان بود، با یک جفت برش کوچک و بستری کوتاهمدت انجام میشود. یکی از موانع این تکنیک چگونگی داشتن نمایی واضح از آنچه میگذرد، است.

  چگونه کار می کند؟
  پردازنده تصویر قابل نصب بر روی سر مجهز به مانیتور سه بعدی است که به یک لاپاروسکوپ جراحی متصل میشود. این هدست دارای یک جفت پنل دیوید ساطع کننده نور ارگانیک (OLED) با قطر ۱۸ میلیمتر است. سیستم جدید تصاویر برجسته با تفکیکپذیری بالا و بازتولید دقیق رنگها را ارائه میدهد و تصاویر جداگانه برای هر چشم و با هدف ممانعت از تداخل تولید میشوند. این هدست همچنین با خروجی دو بعدی از آندوسکوپ سازگاری دارد و کاربر قادر به سوئیچکردن بین نماهای دو بعدی و سه بعدی از طریق انتخاب دگمه «ورودی» واقع بر روی واحد پردازنده تصویر است. سیستم ارائه شده دارای توانایی تصویر در تصویر (PinP) بوده و بنابراین، دو تصویر میتوانند همزمان نمایش داده شوند. افزون بر این، این تصاویر میتوانند به چپ یا راست، بالا یا پایین حرکت کنند، بنابراین، دیگر اعضای تیم جراحی میتوانند تصویر را از زاویه دید خود ببینند.

  در چه مواردی به کار می رود؟
  این دستگاه به جراحان امکان بینایی مجازی با اشعه ایکس را برای انجام عمل جراحی میدهد. این دستگاه امکان مشاهده تصاویر سه بعدی با تفکیک پذیری بالا از درون بدن بیمار را به هنگام عمل لاپاروسکوپی فراهم میکند.

  قیمت حدودی دستگاه: ۱۵ هزار و ۳۰۰ دلار امریکا

  وزن حدودی دستگاه: ۳/۳ کیلوگرم (به استثنای کابل برق) برای دستگاه پردازش تصویر و ۴۹۰ گرم برای مانیتور سر