منوی سایت
لینکهای مهم
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 74581
بازديدکنندگان امروز: 221
کل بازديدکنندگان: 5866901
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.6552 ثانيه
اخبار > پایان کار بیست و سومین همایش مدیران تجهیزات پزشکی سراسر کشور


  چاپ        ارسال به دوست

پایان کار بیست و سومین همایش مدیران تجهیزات پزشکی سراسر کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدونا "، دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو صبح امروز و در بیست و سومین همایش سراسری مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با تقدیر اززحمات و تلاش های مؤثر مدیر کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: امیدوارم که حوزه تجهیزات پزشکی با تلاش های مدیران این اداره به ساماندهی کاملی برسد.

وی افزود: تلاش های بسیاری در انی حوزه صورت گرفته ولی انعکاس این فعالیت ها در دانشگاه ها کمتر بوده است.
دکتر دیناروند اظهار داشت: در دو سه سال اخیر مسیر خوبی را در این حوزه طی کرده ایم و وظیفه نظارتی را به درستی در حال انجام است یعنی ما به شیوه ای که در گذشته عمل شده بود عمل نمی کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تصمیم گیری های سلیقه ای حذف شده و امروزه به مسیری می رویم که بدون تایید کمیته فنی هیچ کالایی ثبت نمی شود و بدون ثبت هیچ کالایی نمی تواند واردات داشته باشد و در زمینه تولید نیز ساماندهی بسیارخوبی صورت گرفته و حمایت هایی صورت می گیرد که بتوانیم با تولیدات زیر پله ای مبارزه کنیم.

دکتر دیناروند گفت: فعالیت هایی صورت گرفته که خوشبختانه به ساماندهی کامل نزدیک شده ایم و باید این مسیر را تا به هدف رسیدن کامل ادامه دهیم.

وی در ادامه به مهم ترین فعالیت های صورت گرفته در سازمان غذا و دارو اشاره کرد و گفت: شفاف سازی یکی مهم ترین اقداماتی است که در سازمان غذا و دارو در حال انجام است و موظف هستیم شفاف سازی کنیم و باید شفاف کار کنیم و آمار و اطلاعات بروز و در دسترس باشد که بخش زیادی از این کار صورت گرفته و قیمت گذاری یکی از برنامه هایی بوده است که در بحث شفاف سازی تاثیر خوبی داشته است.

دکتر دیناروند دیگر اقدامات مهم را ، رتبه بندی، اجرای سامانه TTAC ( سامانه ای که کمک می کند کالاهای قاچاق و تقلبی را شناسایی کنیم)، پورتال سازمان غذا (اجرای ثبت سفارش و ترخیص به صورت آنلاین و نرم افزاری)  عنوان کرد که در حال انجام و یا انجام شده است. 

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه خاطر نشان کرد: سامانه هایی که در سازمان غذا و دارو انجام شده است در شفاف سازی کمک تاثیر گذاری داشته و آمار های ما بروز شده است و برای اداره و مدیریت بهتر حوزه سلامت نیاز به شفاف سازی داریم که خوشبختانه شفاف سازی به عنوان یک ارزش و یک راهبرد اساسی در سازمان غذا و دارو به نتیجه رسیده است.

دکتر دیناروند در ادامه به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: طرح تحول سلامت قیمت ها را کنترل کرد و این موضوع را در جامعه شاهد هستیم و خدا را شاکریم که قیمت های تجهیزات پزشکی و دارو در بیمارستان ها و مراکز درمانی کنترل شد و بخشی از  کمک به طرح تحول نظام سلامت مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی بوده است

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: باید با قاچاق مقابله کنیم البته این مقابله و نظارت در سطح عرضه و فروشگاه ها  بر عهده ما می باشد و کنترل مرز ها برای ورود کالاهای قاچاق بر عهده سازمان ها و نهاد های دیگر است.

لازم به ذکر است در این جلسه مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه ها نیز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را برای اجرای بهتر برنامه های تجهیزات پزشکی بیان نمودند و دکتر دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو نیز برای اجرای بهتر و رفع برخی مشکلات راهکارهایی را ارائه نمودند که در آینده نزدیک این راهکارها عملی شود. 

بیست و سومین همایش مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که از  20 مرداد به مدت 2 روز برگزار شده بو به کار خود پایان داد.
گفتنی است برخی دانشگا ها نیز در ان همایش تجربیات موفق خود را در اختیار سایرین قرار دادند، که به شرح زیر می باشند:

دانشگاه مشهد: تحلیل آماری مصرف ملزومات پزشکی در مراکز درمانی تابعه

دانشگاه تبریز: دلایل اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در حوزه تامین ملزومات پزشکی

دانشگاه هرمزگان: برآورد هزینه تعمیرات سالیانه دستگاهها

دانشگاه اراک: گزارش تحلیلی از کنترل کیفی تجهیزات پزشکی و هزینه تعمیرات

دانشگاه همدان: بررسی مقایسه ای اجرای برنامه نگهداشت در مراکز درمانی

دانشگاه تهران: گزارش اجرای مقایسه ای برنامه نگهداشت در مراکز درمانی تابعه

دانشگاه شهرکرد: بررسی شاخص های تعمیرات و تحلیل داده ها

دانشگاه ایران: شرح وظایف مسئول فنی تجهیزات و ملزومات و نحوه تدوین MDL

دانشگاه جهرم: نتایج اجرای طرح سامندهی حوزه توزیع و عرضه

دانشگاه قزوین: اثربخشی هزینه های نگهداشت در فرآیند مدیریت نگهداشت
 
٠٨:٣٠ - شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٤٦١٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج