منوی سایت
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 9333
بازديدکنندگان امروز: 406
کل بازديدکنندگان: 6807591
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 0.2968 ثانيه
بسته بندي

بخش بسته بندی و پلی مر

بخش بسته بندی و پلی‌مر از واحدهاي اصلی و فني- تخصصي آزمايشگاه کنترل مواد غذايي، آرايشي – بهداشتي بوده که کلیه نمونه‌های ارسالی از بخش پذیرش که نیازمند بررسی‌های خاص از نظر آزمون‌های شیمیایی و فیزیکی باشند، در این بخش نگهداری شده و در کوتاه‌ترین زمان، آزمون‌های مورد نیاز و درخواستی بر روی آنها انجام می‌گیرد.

در اين بخش کليه نمونه‌هاي ارسالي از واحدهاي توليدي (بخصوص واحدهای بسته بندی پلی‌مری) تحت پوشش اداره نظارت بر مواد غذايي، آرايشي- بهداشتي و طرح کشوری  PMS و نمونه های سایر ارگان ها و مراکز در صورت مطابقت با مفاد دستورالعمل نمونه گيري پذيرفته و آزمايش مي شود.

لازم به یاد آوری می باشد که واحد بسته بندی این آزمایشگاه در مراحل ابتدایی تجهیز و راه اندازی بوده و بخش بسته بندی های پلیمری آماده فعالیت بوده، در صورتی که بخش مواد غیر پلیمری (شیشه، فلز و ...) در آینده تجهیز و آماده ارائه خدمات خواهد بود.

مراجع مورد استفاده در اجراي سياست‌هاي اين بخش، بر اساس استانداردهاي ملي و جهاني و دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌هاي مصوب اداره کل آزمايشگاه‌هاي غذا و دارو وزارت بهداشت مي‌باشد.

در بخش بسته بندی آزمايشگاه کنترل مواد غذايي، آرايشي بهداشتي با توجه به توانمندی‌ها و وجود تجهیزات، آزمون هاي شیمیایی و فیزیکی بروي مواد بسته بندی و پلی مر های مورد استفاده در مواد غذايي، مواد آرايشي و بهداشتي انجام مي‌شود.