بازیابی رمز عبور سامانه اداره تجهیزات پزشکی (www.imed.ir)

 

مسئولین فنی حوزه تولیدکنندگان/واردکنندگان و توزیع کنندگان تجهیزات پزشکی

مسئولین فنی دارای گواهینامه می توانند با تماس یا مراجعه به اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو استان قم و ارائه اطلاعات تماس شخصی در تکمیل بانک اطلاعاتی مسئولین فنی استان شرکت نمایند.

تماس: 36162649

آدرس: خیابان امام، خیابان 20 متری شهید بهشتی، خ چمران شمالی، معاونت غذا و دارو، طبقه 3، اداره تجهیزات پزشکی

 

ابلاغ الزامات فنی به روز شده تولید انواع ماسک سه لایه جراحی / مهلت مطابقت با الزامات جدید

یک ماه از تاریخ ابلاغ

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد: با عنایت به افزایش کمی قابل توجه تولید ماسک و تامین نیاز کشور، به منظور بهبود و ارتقاء کیفیت ماسک های تولیدی و صیانت از سلامت آحاد مردم شریف کشور، الزامات فنی بروز شده تولید ماسک سه لایه جهت اجرا و اقدام لازم ابلاغ می گردد.
مهلت مطابقت با الزامات جدید یک ماه از تاریخ ابلاغ بوده و شرکتهای تولید کننده می بایست در زمان مقرر اصلاحات لازم را معمول دارند.
همچنین الزامات مذکور با عنوان « الزامات فنی تولید انواع ماسک سه‌لایه جراحی» نگارش 2، با شماره‌ی مدرک PR-RE-11 (تصویر پیوست) در بخش دستورالعمل‌ها و فرآیندهای وب‌سایت اداره کل تجهیزات پزشکی قابل بهره برداری برای ذینفعان می باشد.

 

انتشار متن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین ضوابط اختصاصی اقلام وارداتی و تجهیزات پزشکی موضوع تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته درخصوص کالاهای پزشکی فاقد اصالت و مشاهدات انجام شده در سطوح مختلف و ضرورت حفظ سلامت آحاد مردم جامعه و نظر به جلسه برگزارش شده مورخ 26/2/1400 در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور اجتناب از تبعات ناشی از عدم آگاهی و توجه به قوانین و مقررات مربوطه برای فعالین این حوزه، ضروری است ضمن توجه و دقت درخصوص رعایت ضوابط و مقررات مذکور درخصوص نگهداری، توزیع، تولید، واردات، خرید و فروش کالاهای پزشکی، فاقد مجوز چنانچه هرگونه اطلاعاتی درخصوص کالاهای فاقد اصالت و فاقد مجوز در اختیار دارند به این اداره کل اعلام نمایند.
در همین راستا و به منظور افزایش آگاهی فعالین این حوزه متن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین ضوابط اختصاصی اقلام وارداتی و تجهیزات پزشکی موضوع تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین در قسمت دستورالعمل های پورتال IMED در دسترس می باشد.

 

ابلاغ آئین نامه تاسیس و تایید صلاحیت آزمایشگاه های مجاز و همکار کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی

مشاور محترم وزیر و مدیر کل حوزه وارداتی طی نامه شماره 101/1029/د مورخ 1400/05/10 آئین نامه تاسیس و تایید صلاحیت آزمایشگاه های مجاز و همکار کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی که به توشیح مقام عالی وزارت رسیده است را ابلاغ نمود.